Saksıda Mandalina Ağacı Yetiştirmek :

Normalde saksılarda çiçek  yetiştirsek de mandalinanın,  limonun, portakalın  o  eşssiz  pozitif  sarı  ve turuncu  görüntüleri  bizleri   cezvettiği  için evlerimizde     saksılarda yetiştirmek  istiyoruz. Hemde meyvesini  yemek  herhalde ayrı  bir zevk  olsa gerek. Ancak  görüntüsünden  anlaşılacağı  üzere   çiçek  gibi  narin  turunçgiller,  öncelikle Akdeniz  ikliminde   yetişir. Bu  iklimi  evde her ne   kadar vermeye   çalışsak  da  çok  başarılı  olunmayabilir.Yani aşırı  sıcaktan  ve   soğuktan  korunmalıdır. 

   İşte burada sizlere şunu  önerebiliriz, Mandalina,  portakal  ve limonu  saksıda  yetiştirirken muhakkak  Rekor  Gelişim  kullanmanızdır. Rekor  Gelişim  aşırı  sıcaklarıda aşırı  soğuklarıda   bitki  için  dengeleyebilir. Ayrıca bir çok  kişi   sulama   peryotlarını  bilmez,  aklına geldikçe sular,  yada   bazen  unutur. İşte  Rekor  Gelişim  ile bunu da dengelemiş  oluyorsunuz.  Az  su  verseniz  de ağacının  hemen  kurumaz,  çok  su  verilse de   ciddi  sorun  yaratmaz. 

Diğer bir   konu  istediğiniz kadar dikkat edin,  meyve   verme sorunları  olacaktır,  yaprakları  sarı  olacaktır  yada istediğiniz kadar   yeşil olmayacaktır.  İşte bunları da yine Rekor  Gelişim  ile çözerseniz,  yaprakları  ayna gibi  pırıl  pırıl  ve   yemyeşil  olur. Rekor  Gelişim  10  KG’lık , ağacın  dibine ve saksının  yüzey taraflarının  tamamına serpin  ve 5 cm  toprağa   karıştırın. Sonrada sulayın.  10 KG  saksıda yarım  kilo  yeterli  gelecektir. Fazlasının  herhangi  bir zararı  yoktur. Rekor  Gelişim bütün  bitkilere uygulayabilirsiniz. Aynı  mükemmel  sonucu  alırsınız. Bitkilerinizdeki  çözemediğiniz,  toprağınızdaki  çözemediğiniz bütün  sıkıntılarınızı  çözersiniz.

Yine   önemli  bir   konuda Akdeniz  sineği  dediğimiz  beyaz sineklerdir. Rekor  Gelişim  uyguladıktan  bir süre sonra   beyaz sineklerin  gelmediğini  görürsünüz.

En Kaliteli Mandalina Nasıl Yetiştirilir, Bakımı Nasıl Yapılır

Mandalina Ağacı Kuruması Ve Çözümlerini Bulan Üreticilerin Tavsiye ve Yorum Videoları

Diğer Ağaçların Bakım Videoları

 Her Türlü Ağaç kuruması Ve Çözümleri Anlatan Videolar

 

Mandalina  Ağacı ile  ilgili her  konuda sizlere  yardıma  hazırız. Aşağıdaki iletişim formundan  yada telefonlardan bizlere istediğiniz zaman  ulaşabilirsiniz. 1 adet  dahi Rekor gelişim ürünlerimizden siparişinizin olması halinde, gerek bayilerimiz tarafından gerekse fabrikadan en kısa süre içerisinde siparişiniz teslim edilir. Kargo ile gönderilecek siparişlerde ise Yurtiçi kargonun gittiği her  yere sipariş alıyoruz. 

REKOR GELİŞİM  İLETİŞİM VE SİPARİŞ FORMU

[contact-form-7 id=”264″ title=”İletişim formu 1″]

Rekor Gelişim : Tel & Fax +90 232 368 78 22   +90 555 978 42 07  Adres : 1879 sok. No:12 K:5  D:19 Karşıyaka- İzmir  E-mail : rekorgelisim@gmail.com    Web: www.rekorgelisim.com

 

/ / / / /

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.